naxus

Nexus to już 86 szablon w ofercie ElegantThemes. Nowa skórka znajduje się w kategorii „magazine”, czyli przeznaczona jest głównie dla portali i stron o tematyce informacyjnej. Największym wyzwaniem przy tworzeniu tego typu stron jest zaprezentowanie czytelnikom dużej ilości różnorodnej treści w najbardziej przejrzysty sposób. Firma ElegantThemes po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, otrzymaliśmy szablon kompletny i uniwersalny. Treść przekazywana jest odwiedzającym zgodnie z hierarchią typograficzną, layout jest przejrzysty i zrozumiały dla czytelników naszego portalu. Każdy element ma odpowiednią ilość miejsca, zawartość nie jest upchana na siłę ale przejrzysta i czytelna.

Główne cechy nowego szablonu to:

  •  Responsive Design – dzięki temu strona wyświetli się prawidłowo na każdym urządzeniu, także smartfonach i tabletach. Layout strony automatycznie dopasowany zostanie proporcjonalnie do wielkości ekranu, na którym czytelnik będzie ją przeglądał. Możemy więc zapomnieć o męczącym wyszukiwaniu interesujących nas informacji za pomocą telefonu komórkowego. W dobie wszechobecnych smartfonów i tabletów funkcja ta staje się już obowiązkowym elementem płatnych szablonów.
  • ePanel – obecny jest we wszystkich szablonach firmy ElegantThemes. Pozwala w łatwy i szybki sposób dostosować wygląd skórki do naszych potrzeb. Nie musimy przy tym ingerować w kod szablonu. Dzięki panelowi możemy m.in. za pomocą jednego kliknięcia włączyć lub wyłączyć slider na stronie głównej, dostosować layout do naszych potrzeb, zarządzać reklamami, zmieniać kolorystykę, przeprowadzić optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na naukę technicznych aspektów budowy strony.
  • Shortcodes – za ich pomocą dostosujemy układ każdej podstrony do naszych potrzeb. W dziecinnie łatwy sposób dodamy: jeden z wielu przycisków, ramki z treścią, pokazy slajdów, slidery ze zdjęciami, media społecznościowe, układy kolumn, tabele cenowe, okna z cytatami i wiele innych obecnych na każdej profesjonalnej stronie elementów.
  • Szaroki wybór szablonów dla podstron – pozwala nam na zbudowanie każdej podstrony w inny sposób. Mamy do wyboru następujące opcje: tradycyjny szablon, blog, kontakt, pełna szerokość, galeria, strona logowania, wyszukiwarka lub mapa strony.